Wielkimi krokami zbliża się wystawa finałowa projektu „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy”. Będzie okazja do fotografowania i nagrywania dźwięków, a także próba połączenia tego w całość.

Otwarcie wystawy odbędzie się w listopadzie. Swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów i spotkaniach oraz duet artystów: Agata Babula i Iwo Styrna.

Osoby, które dołączą na tym etapie, będą mogły wziąć udział w przygotowaniu wystawy, ułożeniu prac w całość i pomóc przy produkcji. To okazja dla ludzi, którzy chcieliby doświadczyć, jak robi się wystawę fotograficzną w galerii.

ZGŁOŚ SIĘ: wypełnij formularz, rozmawiaj, twórz i działaj

Udział jest bezpłatny.
Tym razem nie ograniczamy liczby uczestników – każda głowa i ręce przydadzą się w przygotowywaniu wystawy.

WARSZTAT „FOTOGRAFIA JAKO NARZĘDZIE DO OPOWIADANIA”

Podczas warsztatu pokażemy kilka przykładów opowiadania historii poprzez fotografię. Przybliżymy podstawowe zasady narracji.

Od lipca uczestnicy projektu zbierali zdjęcia i historie związane z Mielcem, z bliskimi osobami np. z rodziny. Na warsztacie ułożymy je w całość, którą zaprezentujemy na wystawie. Ze zdjęć ułożymy cykle, dopasujemy do nich opisy.

SEMINARIUM „FOTOGRAFIA JAKO NARZĘDZIE DO OPOWIADANIA”

W pierwszy dzień pójdziemy razem na spacer. Warto będzie zabrać ze sobą aparat fotograficzny, komórkę z opcją aparatu foto lub mikrofon. Będzie okazja do zrobienia zdjęć lub do nagrania dźwięków miasta.

W drugi dzień obejrzymy obrazy zebrane na spacerze i spróbujemy poskładać z nich historie. Posłuchamy także nagrane odgłosy z miasta i sprawdzimy, co wyniknie z połączenia ich z fotografiami.

HARMONOGRAM

WARSZTATY
25 października, g. 18:00 – 21:00
SEMINARIA
26 października, g. 16:00 – 19:00
27 października, g. 18:00 – 21:00
Fot. StudioFILMLOVE. Kinga Bielec na warsztatach w Cricotece, 2017r.

Fot. StudioFILMLOVE. Kinga Bielec na warsztatach w Cricotece, 2017r.

Cykl „Fotografia jako narzędzie do opowiadania” poprowadzi Kinga Bielec, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury w zakresie sztuk wizualnych, fotografka. Interesuje się opowiadaniem historii za pomocą łączenia różnych mediów, lubi archiwa domowe i pobudzanie innych do twórczej kreatywności.

 

 

 

 

Poczytaj o projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy”
– trwa również nabór do wolontariatu.

Projekt „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Goethe Institut w Krakowie, Gminy Miejskiej Mielec  oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

Partnerami medialnymi są: TVP Rzeszów, Radio Leliwa, Polskie Radio Rzeszów, hej.mielec.pl, Tygodnik Regionalny KORSO oraz korso.pl.

znajdz-miejsca-nieoczywiste-jarte-2019

Informacje o wydarzeniach i szczegółach projektu publikujemy na naszej stronie oraz na profilu Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE na facebooku. Powstał też profil na Instagramie jarteorg, na którym obejrzycie przebieg działań w projekcie i prace uczestników.