Chcesz wziąć udział we wspólnym tworzeniu sztuki na ulicy? Przyjmujemy w tej chwili zgłoszenia chętnych do zrobienia oryginalnej wystawy ze swoich zdjęć w uczęszczanym miejscu. Szukamy także osób piszących, które chcą wejść w nietypową współpracę. O co dokładnie chodzi?

Trwa nabór uczestników do 10 edycji „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce #SZTUKAWYRAZU”, projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE w Mielcu. Wystarczy wypełnić formularz. Trzeba zgłosić się jak najszybciej, bo pierwsze spotkania odbędą się w połowie czerwca, ale można dołączyć w każdej chwili.

TU ZNAJDZIESZ FORMULARZ

Fotografia i słowo

Zapraszamy osoby, które chcą pokazać swoje fotografie na nietypowej wystawie plenerowej w okolicach Górki Cyranowskiej. O jakie zdjęcia chodzi? Zdjęcia o ludziach, o miejscach, o mieście, a nawet o sobie samym. Uczestników projektu wesprze Michał Łuczak, fotograf ze Sputnik Photos, dokumentalista i autor ciekawych projektów.

W tym projekcie jest także okazja dla piszących. Aby fotografowanie nie było samotną przygodną i aby doszło do twórczego spotkania sztuki ulicy i słowa, proponujemy, aby osoby robiące zdjęcia współpracowały z osobami piszącymi wiersze, teksty piosenek, prozę lub posługującymi się słowem w innych formach. Ta wymiana może stać się niezwykłą inspiracją dla obu stron. Efekty będziemy wspólnie oglądać w nocy na jeden ze ścian budynku w Mielcu, a także w publikacji!

Uczestnicy będą mieli półtora miesiąca na wykonanie zdjęć, pisanie i współpracę. Temat jest wspólny: to ma być opowieść o mieście, o ludziach, zainspirowana ulicą.

Pierwsze warsztaty z Michałem Łuczakiem odbędą się 23-24 lipca w godzinach 10-17, kolejne 20-21 sierpnia, a 9 września projekt zakończy wernisaż wspólnej wystawy zdjęć na Górce Cyranowskiej. Wystawę zaplanują i zrealizują uczestnicy, więc do samego końca będą mieli wpływ na kształt projektu.