Jak przeprowadzić dobry wywiad? W jaki sposób się przygotować i na co zwrócić uwagę, aby rozmówca poczuł się swobodnie? Jak używać sprzętu do nagrywania, żeby uzyskać dobry dźwięk. Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas najbliższych warsztatów. Nie przegapcie ich!

ZGŁOŚ SIĘ: wypełnij formularz, rozmawiaj, twórz i działaj

Udział jest bezpłatny.
Liczba uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń – na ten cykl mamy tylko 6 miejsc!

WARSZTAT „HISTORIE Z PAMIĘCI”

Przyjdź i skorzystaj, zwłaszcza jeśli ciekawi Cię dziennikarstwo lub nie wiesz jak porozmawiać z bliską Ci osobą o przeszłości. Na warsztacie wspólnie opracujemy zestawy pytań i poćwiczymy robienie wywiadów ze sprzętem do nagrywania. Dowiesz się jak zredagować gotowy wywiad, poznasz proste narzędzia do montowania i opanujesz techniki słuchania.

SEMINARIUM „HISTORIE Z PAMIĘCI”

Będziesz miał/miała możliwość opanowania poznanych na warsztacie technik i narzędzi. Na seminarium przeprowadzisz wywiad z ciekawą osobą. Nagrasz jakościowy materiał, który posłuży do przygotowania opowieści o życiu interesującej osoby. Będziemy Cię zachęcać do twórczego wykorzystania zebranego materiału dźwiękowego.

HARMONOGRAM

WARSZTATY
14 października, g. 18:00 – 20:00
15 października, g. 18:00 – 20:00
SEMINARIA
20 października, g. 13:00 – 19:00
Fot. StudioFILMLOVE. Kinga Bielec na warsztatach w Cricotece, 2017r.

Fot. StudioFILMLOVE. Kinga Bielec na warsztatach w Cricotece, 2017r.

Cykl „Historie z pamięci” poprowadzi Kinga Bielec, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury w zakresie sztuk wizualnych, fotografka. Interesuje się opowiadaniem historii za pomocą łączenia różnych mediów, lubi archiwa domowe i pobudzanie innych do twórczej kreatywności.

 

 

 

 

To ostatnia okazja, aby Twoja praca miała szansę trafić na wystawę, którą stworzymy razem w październiku i otworzymy wspólnie w listopadzie w Galerii JARTE w Mielcu. Prace będziemy prezentować także na stronie www oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy!

 Poczytaj o projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy”

– trwa również nabór do wolontariatu.

Projekt „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Goethe Institut w Krakowie, Gminy Miejskiej Mielec  oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

Partnerami medialnymi są: TVP Rzeszów, Radio Leliwa, Polskie Radio Rzeszów, hej.mielec.pl, Tygodnik Regionalny KORSO oraz korso.pl.

opowiedz-historie-bliskich-jarte-2019

Informacje o wydarzeniach i szczegółach projektu publikujemy na naszej stronie oraz na profilu Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE na facebooku. Powstał też profil na Instagramie jarteorg, na którym obejrzycie przebieg działań w projekcie i prace uczestników.