TVP Rzeszów wyemitowała reportaż poświęcony naszemu Stowarzyszeniu i wpływowi, jaki od 11 lat wywieramy swoimi działaniami na miasto. OGLĄDAJ!

Chodzi przede wszystkim o interdyscyplinarną imprezę „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” i jej znaczenie dla rozwoju młodych ludzi. Pierwszą edycję zorganizowaliśmy w 2006 roku. Przez pierwsze 3 lata miejscem finału był park za biblioteką przy ul. Kusocińskiego w Mielcu. Razem ze zmianą miejsca ewoluowała idea M4, dołączały kolejne młode osoby, chcące rozwijać swoje talenty i robić coś razem.

Zapraszamy do obejrzenia filmu online autorstwa Barbary Pawlak, dziennikarki TVP Rzeszów. Wypowiadają się w nim: Kinga Bielec, prezeska JARTE, Justyna Pomykała-Berrached, wiceprezeska, Jakub Michoński, wiceprezes, Paweł Wolanin, założyciel i wieloletni członek oraz były prezes, Szymon Burek, kiedyś wolontariusz, a dziś członek JARTE. W materiale nie zabrakło opinii Jana Myśliwca, wiceprezydenta Mielca, Jacka Tejchmy, dyrektora Samorządowego Centrum Kultury oraz Jolanty Strycharz z Biblioteki Miejskiej i Janusza Halisza z „Jadernówki”, filii Muzeum Regionalnego.

BEZPOŚREDNI LINK DO REPORTAŻU

Usłyszycie też, co mówią nasi wolontariusze. Jak ważne dla nich jest doświadczenie pracy z nami, co wspólne inicjatywy zmieniły w ich życiu i jak dziś wykorzystują zdobyte umiejętności.

Film był emitowany na antenie TVP Rzeszów we wtorek 17 listopada 2015 w ramach cyklu „Co słychać w ekonomii społecznej?”, poświęconemu podkarpackim stowarzyszeniom, fundacjom oraz innym instytucjom oddolnym, które rozwiązują problemu społeczne.

Materiały archiwalne

Zachęcamy do oglądania archiwalnych zdjęć z kilku edycji „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” oraz filmów na YouTube oraz Vimeo. Wkrótce przygotujemy dla Was specjalny wpis z archiwalnymi materiałami z dotychczasowych edycji M4.