30 grudnia w środę o g. 19.00 w Galerii JARTE odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. „Tato, ja i wszystko inne” autorstwa Kingi Bielec.

Kinga Bielec bierze udział w wystawach fotograficznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE od wielu lat. To jej pierwsza indywidualna ekspozycja. – Pokażę na niej głównie kolorowe zdjęcia z okresu 2008-2015 oraz przedmioty związane z moim ojcem. Tato, Alfred Bielec, był artystą rzemieślnikiem. Zmarł nagle w 2013, pozostawiając po sobie archiwum dokumentów, zdjęć swoich prac metaloplastycznych i złotniczych, rysunki techniczne, projekty i wiele innych przedmiotów. Obecnie pracuję nad monografią jego życia i twórczości – informuje autorka.

Obecnie pracuje nad monografią życia i twórczości ojca, a wystawa kończy okres, w którym Kinga fotografowała przedmioty osobiste i miejsca, które łączyły ją i tatę. Ma być opowieścią o bliskości, relacji córki z ojcem, o tym, co zostawił i co jej o nim przypomina. To bardzo osobisty projekt, intymny momentami i subtelny w swojej wymowie. Kinga rozpoczyna również działania dziennikarskie i archiwistyczne, zapraszając chętnych do uczestniczenia w nich.  [FORMULARZ http://goo.gl/forms/SNG0oti9eg ]

Krzysztof Gładysek z fotokolektywu JARTE pomagał w pracy nad ostatecznym kształtem wystawy. Swój wkład mieli także pozostali koledzy ze stowarzyszenia, zajmujący się fotografią.

Wernisaż wystawy będzie też okazją do świętowania oficjalnego otwarcia Galerii JARTE. Mieści się ona przy ul. Tytusa Chałubińskiego 6 w Mielcu, w podziemiu przychodni na osiedlu Smoczka. Są już plany wystawiennicze na przyszły rok. Zdradzimy je niebawem.

 

Wystawa jest współfinansowana przez Gminę Miejską Mielec. Patronat medialny objął Tygodnik Regionalny KORSO oraz portal hej.mielec.pl

Zapraszam_Kinga_Bielec