O PROJEKCIE M4 2014

m4oprojekcie1

M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce to projekt realizowany cyklicznie od 2005 roku w Mielcu.

Jesteśmy grupą mielczan, którzy postanowili pobudzić do artystycznej aktywności osoby z różnych środowisk i propagować kulturę w swoim miejscu zamieszkania.

Głównym zamierzeniem jest edukacja kulturalna oraz zapewnianie dostępu do kultury na Podkarpaciu. Dzięki wspólnemu działaniu różnych środowisk, partnerów i osób chcemy pokazywać, że sztuka jest fantastyczną platformą łączącą ludzi, ich pasje i marzenia. Ważne jest także dla nas nasze miasto – Mielec.

Innym ważnym celem jest integracja środowisk lokalnych i zaszczepienie wśród mieleckiej społeczności chęci do kreatywnego działania, także na rzecz swojego miasta.

Tegoroczny projekt – M4 – Relacje – będzie swoistym interaktywnym festiwalem sztuki. Tworzonym za pomocą metod i narzędzi animacji kulturalnej. W czasie finału wydarzenia zostaną zaprezentowane wystawy fotograficzne, filmowe, literackie, prezentacje projektów internetowych oraz spektakl teatralny.

Zanim to nastąpi, grupa mieszkańców regionu reprezentująca różne grupy społeczne i wiekowe weźmie aktywny udział w tworzeniu zdjęć, wystaw, filmów, książek, przewodników i stron internetowych przybliżających miejsca i postaci ważne dla Podkarpacia, pozna klasyczne i nowoczesne formy ekspresji literackiej.  Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych i uznanych artystów oraz pracowników naukowych. W trakcie projektu odbędą się także otwarte seminaria z artystami i specjalistami. Dyskusje panelowe oraz niezwykle ostatnio popularne, a w Mielcu jeszcze nieznane, slamy poetyckie.

Organizatorem M4 jest Stowarzyszenie Kulturalne JARTE.

Inicjatywa M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce – RELACJE, IX edycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego, Gminy Miejskiej Mielec oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE pozyskanych z 1% podatku.