polprzewodnik-logo

m4polprzewodnik1

 

O CZYM?

Gdzie w Mielcu była plaża miejska? Gdzie sprzedawano wodę z saturatora? Czy przechodząc z dziadkiem koło kępy zarośli usłyszeliście „ech, co tu się wyprawiało!”? Może też macie swoje miejsca, które są dla Was czymś innym niż mogłoby się wydawać?

Te warsztaty to podróż do miejsc, które istnieją lub zniknęły, ale w jakiś sposób są znaczące dla Was lub innych. Do miejsc, po których nikt nie spodziewa się co też mogą kryć. Pod opieką pisarza i fotografa Filipa Springera, warsztatowicze stworzą alternatywny przewodnik po Mielcu.

JAK, GDZIE, KIEDY?

Zacznijmy od tego, że nie są to warsztaty fotograficzne, na których będziemy się uczyć robić zdjęcia. Od uczestników warsztatów oczekujemy chęci i pewnych umiejętności opisywania świata w jednej z dwóch form – fotograficznej lub literackiej. Połączenie obydwu będzie bardzo mile widziane. Pracując nad „Półprzewodnikiem” będziemy spotykać się przez cztery miesiące. Zaczniemy na przełomie maja i czerwca od spotkania organizacyjnego. Po drodze czekają nas trzy weekednowe spotkania z Filipem Springerem, pomiędzy którymi będziemy pracowali indywidualnie i grupowo. Warsztaty zakończą się opracowaniem książki oraz przygotowaniem i zorganizowaniem wystawy.

SPRAWDŹ TERMINY WARSZTATÓW

 

Kontakt z osobami koordynującymi warsztaty:
krzysztof.gladysek@gmail.com
michonskikuba@gmail.com

Zakończyliśmy nabór na Półprzewodnik. Wszystkim, którzy się zapisali dziękujemy. Jeśli jednak uważasz, że chcesz jeszcze dołączyć, skontaktuj się w koordynatorami warsztatów.