slam-logo

m4slam1

O CZYM?

Zestawienie słów „slam poetycki” określa imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów. Slam poetycki pojawił się w Polsce 13 lat temu.

JAK?

Warsztaty slamu poetyckiego są najlepszą formą doświadczenia różnicy pomiędzy poezją pisaną z myślą o scenie, od tej pisanej z myślą o kartce. Warsztaty mają na celu przygotowanie od podstaw ich uczestników do występu na slamie poetyckim.

Podczas warsztatów poruszane zostaną zagadnienia teoretyczne (czym jest slam poetycki, historia slamu) oraz przeprowadzone ćwiczenia, zawierające elementy kratywnego pisania, prezentacji scenicznej, emisji głosu, pracy z mikrofonem. Warsztaty zostaną zwieńczone slamem poetyckim, na którym uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty swojej pracy.

KTO?

Warsztaty poprowadzi Wojtek Cichoń – slamer, raper, poeta, organizator imprez performance poetry m.in. festiwalu Spoke’N’Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie, warsztatów spoken word. Od 2003 roku prezentuje swoje utwory na scenach Polski i reszty świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Francja, Ukraina, Chiny, Japonia). Jako Kidd wydał 10 płyt pod szyldem skwer.org – współtworząc takie projekty muzyczne jak Rap Addix, ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete. Grał koncerty i prezentował swoją twórczość spoken word przed m.in. Dälek, Mouse on The Keys, Beans (Anti-Pop Consortium).

GDZIE, KIEDY?

Warsztaty odbędą się w lokalu Stowarzyszenia JARTE, przy ul. Chałubińskiego 6, w dwóch niezależnych terminach: 20 – 21 czerwca i 12 – 13 września.

  • Na czerwcowe warsztaty można zapisywać się od 14 kwietnia do 10 czerwca 2014
  • Na wrześniowe warsztaty można zapisywać się od 1 lipca do 31 sierpnia 2014

Można zapisać się na obydwa terminy. Przy czym w drugim terminie, w pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które nie wzięły udziału w czerwcowych warsztatach. Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona.

Uczestnicy poszczególnych warsztatów zaprezentują się przed publicznością: 21 czerwca i 13 września w Night Clubie w Mielcu.

SPRAWDŹ TERMINY WARSZTATÓW

 

Kontakt z osobą koordynującą warsztaty: wawerzbyszek@gmail.com