Ponad trzydziestu tancerzy z całej Polski, dobre bity i świetna atmosfera – tak w skrócie wyglądały zawody taneczne M4 DANCE CUP. 

9 lipca 2016 r. mocny wiatr i burza zapędził nas z Górki Cyranowskiej do Sali w Domu kultury SCK. Mimo zmiany miejsca atmosfera była energetyczna i roztańczona. Sale wypełnili tancerze i widownia. Do Mielca przyjechało 12 ekip z całej Polski.

Zawody odbyły się na zasadzie Fair Play w systemie pucharowym 2vs2. W eliminacjach jurorzy wyłonili ekipy, które walczyły o pierwsze miejsce. W skład naszego jury weszli jedni z najlepszych bboy-ów w Polsce: Beeski Piotr Kania, ChuChu Paweł Kątny i Mefo Mateusz Godlewski.

I nagroda RAFZ & SADLI
II nagroda BOOGIE LANS
III nagroda SIXTY FIVE

Poprzedniego dnia jurorzy opowiadali o swoich doświadczeniach podczas dyskusji „Jak hip-hop zmienił moje życie” razem z mieleckimi tancerzami, raperami i didżejami.

W dzień zawodów Mefo poprowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży na Górce Cyranowskiej. Każdy mógł przyjść na zajęcia. Do ćwiczących przyłączały się chętne dzieci. Przy muzyce młodzi tancerze ćwiczyli ruch, poczucie rytmu i proponowane przez prowadzącego układy.

Mamy nadzieję, że niektórzy zainteresowali się kulturą hip-hop i dowiedzieli się, że wiedza i samorozwój to nieodłączne elementy tej fascynacji. Chcieliśmy pokazać szczególnie bardzo młodym osobom, które szukają celu w życiu, nudzą się i nie mają pomysłu na fajne życie, że taniec, szczególnie związany z ulicą, z kulturą hiphopową, może być wspaniałą alternatywą na spędzanie wolnego czasu, pracą nad sobą i swoim ciałem.