Jeśli chcesz dołączyć do tworzenia projektu 10 edycji „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” to jest najlepszy moment. Wypełnij formularz i daj nam znać lub przyjdź na jedno z najbliższych spotkań. 

Czekamy na osoby które interesują się sztuką, szczególnie street artem, kulturą hip-hop, muzyką, tańcem, słowem (piszą np wiersze, opowiadania, teksty piosenek itd), fotografią, malarstwem.

Wypełnij formularz, jeśli chcesz dołączyć do M4 2016.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

23 października, g. 18.00, ul. Tytusa Chałubińskiego 6, lokal JARTE
29 lub 30 października, g. 18.00,  ul. Tytusa Chałubińskiego 6, lokal JARTE

ZADZWOŃ >> 601 050 954 lub NAPISZ >> jarte@jarte.org

Trochę historii M4

Zaczynaliśmy w 2005 roku. Zrobiliśmy pierwsze M4 w kilka osób. Z powodu deszczu przenieśliśmy termin imprezy. Tydzień później w parku za „żółtą” biblioteką także padało. Wydarzenie odbyło się, a całkowity budżet wyniosł mniej niż 1000 zł.

Pierwotną ideą „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” było pokazanie efektów twórczości mielczan w przestrzeni miasta. Zachęcaliśmy malarzy, poetów, tancerzy, muzyków, fotografów i innych artystów do pokazania się w miejscu, do którego może przyjść każdy. W miejscu publicznym, takim  jak park, w którym każdy przechodzień może być uczestnikiem spektaklu, koncertu czy wystawy.

M4_2009_01

W trzecim roku M4 rozpoczęliśmy organizowanie warsztatów twórczych. Koncentrowały się one wokół performensu i dzięki Teatrowi Mumerus i Wiesławowi Hołdysowi, reżyserowi, który przez kilka kolejnych lat inspirował nas i zachwycał, wskrzesiliśmy talnenty aktorskie i chęci do kontynuowania idei teatru amatoskiego w Mielcu.  Było grubo!

Tak minęło kilka kolejnych lat. Dziś, po roku przerwy, zastanawiamy się nad zorganizowaniem 10 edycji imprezy „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”.

Chcemy oddać tworzenie i organizację 10. edycji M4 chętnym osobom, które przyczynią się do realizacji pierwotnej idei M4. Zorganizują imprezę i oddadzą przestrzeń ulicy naszego miasta twórcom stąd i zaproszą innych, by inspirowali się miastem. Mielec to miejsce talentów, które należy pokazać.