W niedzielę 8 grudnia, podczas seansu DKF Metalowiec gościliśmy reżysera „Fuck For Forest” Michała Marczaka.

Spotkanie z Michałem poprzedziła projekcja „FFF” – dokumentu nagrodzonego na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Film przedstawia działalność berlińskiej grupy ekologicznej o nazwie Fuck For Forest, która zbiera pieniądze na ratowanie lasów deszczowych w Ameryce Południowej kręcąc amatorskie porno i sprzedając je w internecie.

Po filmie, Michał Marczak w rozmowie z Kingą Bielec i publicznością, opowiedział między innymi o tym, jak dowiedział się o istnieniu grupy FFF, jak doszło do powstania filmu i o kulisach samego planu zdjęciowego. Oczywiście nie zabrakło pytań od publiczności, która była ciekawa chociażby osobistych odczuć Michała dotyczących działalności FFF. Na koniec półtoragodzinnego spotkania Michał opowiedział o swoich najnowszych planach filmowych, gdzie wykorzysta kamery umieszczone na głowach aktorów… Być może, gdy już je zrealizuje, to znowu przyjedzie do nas, żeby o tym opowiedzieć.

Spotkanie z Michałem Marczakiem za nami. Natomiast już dzisiaj zapowiadamy kolejnego gościa reżysera Tomka Wasilewskiego, który spotka się z widzami DKFu Metalowiec 3 stycznia. Wyświetlimy wtedy jego film „Płynące wieżowce”. Szczegóły wkrótce.

 

 

Spotkanie z Michałem Marczakiem było możliwe dzięki współfinansowaniu działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego Metalowiec przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz w ramach wsparcia realizacji zadania z Gminy Miejskiej Mielec.
 

Invalid Displayed Gallery