Zapraszamy do kolbuszowskiego skansenu, w którym można oglądać naszą wystawę zdjęć „Okoliczności”. Wystawę pokazywaliśmy na początku 2012 roku w mieleckiej Jadernówce. Teraz, po prawie dwóch latach chcemy zweryfikować obraz Podkarpacia, który tworzyliśmy z dużo bardziej doświadczonymi kolegami. Wystawę będzie można oglądać do 30 października 2013r.

Współpraca rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy mieleccy fotografowie po raz pierwszy spotkali i zaczęli uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów. W ten sposób powstała „Zmiana ról” – nasz pierwszy wspólny projekt, poświęcony obywatelskiej i społecznej aktywności regionu.

„Okoliczności” to intymne spojrzenie na to, co dla jednych spośród uczestników jest codziennością, najbliższą okolicą; dla drugich zaś – jednym z tysiąca przystanków, gdzieś pomiędzy Afganistanem, Irakiem, Izraelem, Stanami Zjednoczonymi, Włochami i całą resztą świata. „Okoliczności” – próba opisu Podkarpacia, to szkoła patrzenia. Czy widzą inaczej? Czy bliżej mieszkać znaczy widzieć lepiej? Czy doświadczenie w zawodzie daje rzeczywistą przewagę? Czy okolica dość z pozoru spokojna wytrzymuje porównanie z teatrem wojny gdzieś na drugim końcu świata?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć sami uczestnicy – ci bardziej doświadczeni: Kuba Dąbrowski, Andrzej Kramarz i Łukasz Trzciński oraz mielczanie: Kinga Bielec, Krzysztof Gładysek, Aleksander Gładysz, Kuba Michoński i Paweł Wolanin. Kuratorem wystawy  jest Wojciech Nowicki.

Okoliczności – wystawa zbiorowa
 
Termin: 15.09-30.10.201
 
PARK ETNOGRAFICZNY
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
Spichlerz z Bidzin
ul. Wolska 36
36-100 Kolbuszowa
http://www.muzeumkolbuszowa.pl/