Zapraszamy 10 października, o godz. 19, na wernisaż fotografii Aleksandra Gładysza ON DEMAND.

Wernisaż odbędzie się w galerii JARTE przy ulicy Chałubińskiego 6, osiedle Szafera w Mielcu. Wystawę, której kuratorem jest Krzysztof Gładysek, będzie można oglądać do 24 października w każdy czwartek w godzinach 18-20.

Alek pokaże kilkadziesiąt kolorowych zdjęć w konwencji street photo wykonanych na ulicach Nowego Jorku. Fotografie powstały podczas jego czterech pobytów w tym mieście, w okresie od 2011 do 2015 r.

– Dla mnie, osoby kilkakrotnie odwiedzającej Nowy Jork, to miasto jest niesamowitym, wręcz mistycznym miejscem, które, jak dobra książka czy film jest w stanie pochłonąć cię bez reszty. Tysiące ludzi, których spotykasz na ulicach są niczym krwioobieg tego giganta, ludzi uśmiechniętych, pozornie otwartych, ale w rzeczywistości bardziej anonimowych niż gdziekolwiek na świecie – wyjaśnia autor wystawy.

Aleksander Gładysz (ur. 1967 r.) – członek ZPAF oddziału Krakowskiego oraz kolektywu fotograficznego Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE. Miłośnik i propagator fotografii, brał udział wielu wystawach fotograficznych i festiwalach podróżniczych, uczestnik i laureat konkursów fotograficznych

 

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miejską Mielec.

plakat-01