Zapraszamy na inspirujące spotkanie 14 września w sobotę o godz. 16:00 – 18:00. Tym razem naszym gościem w ramach projektu „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” będzie fotograf, który od kilku lat współpracuje także w roli kuratora z polskimi i zagranicznymi artystami.

trzcinski

Łukasz Trzciński,1975. Artysta, kurator. Jego zainteresowania oscylują̨ głównie wokół mechanizmów obiegu obrazu oraz jego kulturowej funkcji. Wychodząc z pozycji dokumentalisty w miarę̨ wieloletniej pracy z zaangażowanym obrazem fotograficznym, odrzucił własną praktykę̨ fotograficzną na rzecz analitycznej pracy z medium, które staje się w jego pracy punktem wyjścia do szerszej refleksji wokół przemian politycznych, ekonomicznych i kulturowych.

Istotnym obszarem działań artysty stała się gra z pozycją autorstwa, włączanie cudzych strategii pracy z obrazem, w tym percepcji odbiorcy, jako elementu własnej praktyki artystycznej. Obraz staje się uniwersalnym terytorium badawczym stereotypizacji wyobrażenia jak i uwarunkowań́ percepcji. Ostatnio szczególną uwagę̨ poświęca strategiom zarządzania pamięcią poprzez obraz, jak i pracy z pamięcią̨ sztuki.

Spotkanie odbędzie się w Galerii JARTE przy ul. Chałubińskiego 6.

Jest otwarte dla wszystkich chętnych. Po spotkaniu uczestnicy projektu „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” porozmawiają z Łukaszem Trzcińskim o własnych realizacjach. Będzie okazja do konsultacji i wymiany pomysłów.

 

Poczytaj o projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy”
– trwa również nabór do wolontariatu.

Projekt „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Goethe Institut w Krakowie, Gminy Miejskiej Mielec  oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

Partnerami medialnymi są: TVP Rzeszów, Radio Leliwa, Polskie Radio Rzeszów, hej.mielec.pl, Tygodnik Regionalny KORSO oraz korso.pl.

 

Informacje o wydarzeniach i szczegółach projektu publikujemy na naszej stronie oraz na profilu Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE na facebooku. Powstał też profil na Instagramie jarteorg, na którym obejrzycie przebieg działań w projekcie i prace uczestników.