Czekamy na chętnych, którzy chcą się włączyć w organizację lub pomóc przy 10 edycji M4.

Na spotkaniu 12 grudnia, o g. 17.00 w naszym lokalu przy ul. Tytusa Chałubińskiego 6, będzie można dowiedzieć się więcej o szczegółach planowanej na 2016 roku 10 edycji „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”.

Podczas spotkania zaprezentujemy dotychczasowe wybrane edycje M4, koncepcję 10 M4 oraz odpowiemy na pytania. Będzie możliwość dołączenia do programu wolontariackiego.

Czekamy na osoby które interesują się sztuką, szczególnie street artem, kulturą hip-hop, muzyką, tańcem, słowem (piszą np wiersze, opowiadania, teksty piosenek itd), fotografią, malarstwem. Także na osoby, które chcą przeżyć przygodę, poznać nowych ludzi, zdobyć umiejętności pracy w grupie, popracować przy promocji i nowych mediach pod okiem doświadczonych organizatorów.

Na spotkanie mogą przyjść także osoby, które chciałyby zrealizować swój pomysł, związany z wybraną dziedziną sztuki, z przestrzenią publiczną, z animacją kultury.

 

Wypełnij formularz, jeśli chcesz dołączyć do M4 2016, a nie możesz przyjść na spotkanie.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

12 grudnia, g. 17.00, ul. Tytusa Chałubińskiego 6, lokal JARTE

ZADZWOŃ >> 601 050 954 lub NAPISZ >> jarte@jarte.org

Trochę historii M4

Pierwsze „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” odbyło się w 2005 roku. Organizowało je kilka osób. Z powodu deszczu termin imprezy został przeniosiony. Tydzień później w parku za „żółtą” biblioteką także padało. Wydarzenie odbyło się, a całkowity budżet wyniosł mniej niż 1000 zł.

Pierwotną ideą „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” było pokazanie efektów twórczości mielczan w przestrzeni miasta. Zachęcaliśmy malarzy, poetów, tancerzy, muzyków, fotografów i innych artystów do pokazania się w miejscu, do którego może przyjść każdy. W miejscu publicznym, takim  jak park, w którym każdy przechodzień może być uczestnikiem spektaklu, koncertu czy wystawy. Podczas 10 M4 wracamy do tej idei, zapraszając do współpracy osoby, które chcą pokazać się Mielczanom w przestrzeni miasta.

bilde6

W trzecim roku M4 rozpoczęliśmy organizowanie warsztatów twórczych. Koncentrowały się one wokół performensu i dzięki Teatrowi Mumerus i Wiesławowi Hołdysowi, reżyserowi, który przez kilka kolejnych lat inspirował nas i zachwycał, wskrzesiliśmy talenty aktorskie i chęci do kontynuowania idei teatru amatorskiego w Mielcu.  Było grubo!

Tak minęło kilka kolejnych lat. Dziś, po roku przerwy, organizujemy 10 edycję imprezy „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”.

Oddajemy tworzenie i organizację 10. edycji M4 chętnym osobom, które przyczynią się do realizacji pierwotnej idei M4. Zorganizują imprezę i oddadzą przestrzeń ulicy naszego miasta twórcom stąd i zaproszą innych, by inspirowali się miastem. Mielec to miejsce talentów, które należy pokazać.