Dołączyliśmy w tym roku z wystawą fotograficzną „Półprzewodnik” do Krakow Photo Fringe.  To inicjatywa, która skupia wydarzenia o tematyce fotograficznej odbywające się równolegle do Miesiąca Fotografii w Krakowie. „Półprzewodnik” gości w Tarnowie.

 

Zapraszamy 8 maja o godz. 18:00 na wernisaż wystawy do Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 24. Wystawa będzie czynna od 08.05 do 14.06.2015 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-21:00 i w soboty w godz. 10:00-15:00.

We Fringe uczestniczą instytucje, galerie, artyści, animatorzy kultury. Prezentowane są prace zarówno uznanych fotografów jak i dopiero co debiutujących twórców. Krakow Photo Fringe jest organizowany przez Fundację Lablab i Fundację Sztuk Wizualnych.

Każde miasto ma tyle wewnętrznych map dokładnie tyle ilu ma mieszkańców. Można z nich ułożyć cały atlas, wędrować uliczkami wspomnień, zawiedzionych nadziei, małych radości i naprawdę wielkich wzruszeń. Tu nigdy nie jest nudno. Przybysz z zewnątrz nie zawsze ma do nich dostęp, wewnętrzne mapy bywają pilnie strzeżone. Dziś jest jednak dzień otwarty – na tej wystawie wchodzimy pod skórę kilku autorów. Przyglądamy się co mają wyrysowane po jej wewnętrznej stronie. Miasto przyczaiło się tam w zaskakującej formie. Możemy go dotknąć.

Wystawa powstała podczas warsztatów „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce” w Mielcu pod opieką Filipa Springera.

Autorzy:
Dominika Basztura
Kinga Bielec
Krzysztof Gładysek
Aleks Gładysz
Emilia Grochocka
Kacper Grochocki
Kuba Michoński
Marcin Myśliwiec
Justyna Różycka
Dorota Serafin
Karolina Stypa
Filip Springer
Paweł Wolanin

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Kulturalne JARTE z Mielca. Wystawa jest współfinansowana przez Gminę Miejską Mielec.