W piątek, 28 grudnia 2018r. o godzinie 19:00 zapraszamy na wernisaż wystawy PROWINCJA. Autorami zdjęć są: Kinga Bielec, Aleksander Gładysz, Kuba Michoński i Paweł Wolanin.

Kilka zdań z tekstu Doroty Serafin otwierającego wystawę:

„Utożsamienie się z miejscem pochodzenia wymaga dystansu. Z oddali wszystko przestaje być wyraźne. Wspomnienia osnuwa mgiełka, miękka woalka, dzięki której łagodniejemy. Być może to tęsknota sprawia, że kreowane przez media obrazy dzikiej prowincji zdają się bliższe. Odtąd spoglądamy na nią jak na raj utracony, kojarzymy już mniej ze smutkiem i wyobcowaniem, których łatwo tam doświadczyć, akceptujemy braki, pobłażamy tandetnym rozrywkom. Co jeśli jednak zdecydujemy się w niej pozostać?
Zebrane na wystawie zestawy zdjęć pokazują, że szybkie zredukowanie wyglądu prowincji do prostego opisu nie jest łatwe. Różnorodność zdaje się być jej siłą, która kurczowo trzyma nas i nie pozwala dopuścić do głosu myśli, że jest inaczej. Choćbyśmy, tak naprawdę, tylko kręcili się w kółko.”
 

Nowa wystawa JARTE to indywidualne i subiektywne spojrzenie członków stowarzyszenia na temat prowincji. Każdy z autorów w swoich fotografiach zderza się z wieloma stereotypami. Pełna barw, twórcza, świeża, ale i nostalgiczna, znudzona, czasem opryskliwa. Ile twarzy ma prowincja? Która z nich jest prawdziwa?

Jakie fotografie obejrzycie na wystawie?

Na wystawie zobaczymy czarno-białe fotografie Pawła Wolanina, na których najbardziej wyszukana kreacja wygląda żałobnie. Zdjęcia Kingi Bielec to seria portretów – kanonu piękności. Jakub Michoński na swoich zdjęciach pokazuje, co kryje się we wnętrzach, a Aleksander Gładysz zabierze nas w podróż do „lepszego” świata.

Działania JARTE realizowane są dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miejskiej Mielec. Wydarzeniu patronuje Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso i portal Hej.Mielec.pl

 

PROWINCJA / KINGA BIELEC, ALEKSANDER GŁADYSZ, KUBA MICHOŃSKI, PAWEŁ WOLANIN

 WYSTAWA FOTOGRAFII

WERNISAŻ / 28 GRUDNIA 2018 / 19:00

CZYNNE 28 GRUDNIA – 15 LUTEGO 2019

GALERIA JARTE, MIELEC,UL. TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO 6

Oglądanie wystawy po wcześniejszym umówieniu się: T. 500 208 063

2018-plakat-wystawa-prowincja-www