Zapraszamy do obejrzenia polskich filmów. W repertuarze „Serce, serduszko” 13 grudnia oraz dwa krótkie metraże „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Naturalni”, które zobaczycie 20 grudnia. Zapraszamy.

13 grudnia g. 19.00

SERCE, SERDUSZKO

reż. Jan Jakub Kolski
prod. Polska, 2014
czas trwania: 110 min.

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny, Kordula jeszcze raz chce zacząć wszystko od nowa. Losy dziewczynki z domu dziecka i jej ekscentrycznej opiekunki splatają się we wspólnej wędrówce przez Polskę. Na swojej drodze spotykają księdza hip-hopowca, zwariowaną panią weterynarz, pustelnika – lalkarza, zapomnianą nauczycielkę tańca. Ścigane przez policjantów i próbującego odzyskać uczucia dziewczynki ojca, odbywają wewnętrzną podróż, która zmieni ich życie.

„Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego to ciepły film drogi o sile miłości i potędze marzeń. O tym, że warto czasem zatrzymać się w biegu i na nowo ułożyć swój świat. Nigdy nie jest za późno, by zacząć ścigać marzenia.

 

12-mocna-kawa

 

 

 

20 grudnia g. 19:00

MOCNA KAWA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA

reż. Aleksander Pietrzak,
prod. Polska, 2014
czas trwania : 48 min.

Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

 

12-nienaturalni

 

20 grudnia g. 19:00

NATURALNI

reż. Kristoffer Rus
prod. Polska, 2014
czas trwania: 23 min.

Jest to opowieść o małżeństwie które aby przetrwać kryzys udaje się po pomoc do psychologa ewolucyjnego. W wyniku tej wizyty Monika (Agnieszka Wosińska) oraz Piotr (Wojciech Zieliński) postanawiają żyć w sposób, w jaki ukształtowała ich natura.

 

Kino Galaktyka, Al. Niepodległości 7, Mielec, mała sala

Bilety: 6 zł – członkowie DKF z ważną legitymacją, 8 zł – normalny.

Przed seansami będzie można opłacić członkostwo 5 zł na sezon 2015/2016 w DKF Metalowiec lub zapisać się do klubu.

Znajdź nas na facebook.com/jartemielec

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec