W listopadzie mamy dla was gorące filmy. Obydwa nagradzane,oklaskiwane, ale i kontrowersyjne. Spodziewamy się uczty zmysłów i doznań. Zapraszamy do kina Galaktyka. Prelekcję oraz dyskusję po seansach poprowadzi Kinga Bielec.


11_życie_adeli_s

9 listopada  g. 19:00

żYCIE ADELI

reżyseria: Abdellatif Kechiche
Belgia, Francja, Hiszpania, Tunezja 2013
179 min

Kino Galaktyka, Al. Niepodległości 7, Mielec
Bilety: 6 zł – DKF, 8 zł – normalny

 

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 wzbudziło zachwyt już na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało filmowi główną nagrodę, Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: „absolutnemu arcydziełu filmowemu – śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości”. Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche’a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającej się na przestrzeni wielu lat.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje…

 

 

 

 

 

11_u niej w domu

23 listopada  g. 19:00

U NIEJ W DOMU

reżyseria: Francis Ozon
Francja 2012
105 min

Bilety: 8 zł – normalny, 6 zł DKF

 

Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-stolatka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Blisko 1 200 000 widzów we Francji! Wielki powrót autora skandalizującego „BASENU” i przebojowych „8 KOBIET”. Nagrodzony na festiwalach w Toronto i San Sebastian. dzieło François Ozona otrzymało również 6 nominacji do Cezara – najbardziej prestiżowej nagrody filmowej przyznawanej we Francji – w tym m.in. za Najlepszy film, Najlepszego reżysera i Najlepszy scenariusz adaptowany.

 

 

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec, Filmoteki Narodowej oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej