Film dokumentalny pokazuje prawdę, a przynajmniej ma opowiadać o prawdziwych wydarzeniach, emocjach i przeżyciach. Czy tak będzie tym razem? W lutym chcemy, żebyście zakochali się w dokumentach. Tak samo, jak my, zafascynowali się historiami ludzi z krwi i kości. Pokażemy „Nadejdą lepsze czasy” oraz „Sól ziemi”. Zapraszamy do kina na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego METALOWIEC.

7 lutego godz.19.00

NADEJDĄ LEPSZE CZASY

reż. Hanna Polak

produkcja: Polska, Dania, 2014
czas trwania: 110 min.

Dziesięcioletnia Jula ma tylko jedno marzenie – żyć normalnie. Za dom służy jej największe wysypisko śmieci w Europie. Nominowana do Oscara Hanna Polak towarzyszy Juli przez 14 kolejnych lat jej dorastania na Swałce, składowisku odpadów oddalonym o 18 km od Kremla.

Film jest polsko-duńską koprodukcją. Producentami filmu są Hanna Polak Films oraz Danish Documentary Production. Koproducentem filmu jest HBO Europe. Film był prezentowany podczas pierwszej edycji Docs to go! w Krakowie. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagradzany na wielu zagranicznych i polskich festiwalach film „Nadejdą lepsze czasy” („Something Better to Come”) wejdzie na ekrany kin w Polsce 27 listopada 2015. Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

 

02-sol-ziemi-plakat

21 lutego godz. 19.00

SÓL ZIEMI

reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

produkcja: Brazylia, Francja, Włochy, 2014
czas trwania : 110 min.

Nominowany do Oscara dokument pokazuje życie Sebastião Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Poznajemy Salgado z perspektywy jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu i fotografa.

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swoim nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

 

Kino Galaktyka, Al. Niepodległości 7, Mielec, mała sala

Bilety: 6 zł – członkowie DKF z ważną legitymacją, 8 zł – normalny.

Przed seansami będzie można opłacić członkostwo 5 zł na sezon 2015/2016 w DKF Metalowiec lub zapisać się do klubu.

Znajdź nas na facebook.com/jartemielec

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec