Chodzicie wieczorami na spacery? Czujecie zapach kwitnących kasztanów, bzów i innych drzew? To przecież maj, więc powinno być optymistycznie. Na naszym ekranie zagoszczą kobiety. Na pewno uśmiejecie się podczas oglądania „Optymistek” czy „Party Girl”. Zapraszamy do kina, bez zbędnych pytań o wiek.


05_optymistki

17 MAJA     g. 19:00

OPTYMISTKI

reż. Gunhild Magnor

Norwegia 2013
80 min.

 

Kino Galaktyka, Al. Niepodległości 7, Mielec
Bilety: 6 zł – DKF, 8 zł – normalny

„Optymistki” to niezwykła drużyna siatkarska!   W jej skład wchodzą panie w wieku od 66 do 98 lat. Pomimo odbywanych co tydzień treningów, od trzydziestu lat nie zagrały żadnego meczu. Teraz to jest jednak ich cel! Dopracowują ostateczną strategię meczową składającą się ze śmiechu, poczucia jedności i wyszydełkowanych kwiatów. Lecz kto będzie ich przeciwnikiem? Plotka niesie, że czeka ich drużyna szwedzkich przystojniaków!

Towarzyszymy paniom zarówno na boisku, jak i poza nim, podczas bardzo poważnych, a zarazem przekomicznych przygotowań zawierających dosłownie wszystko: od intensywnych treningów, do szydełkowania w ramach „team buildingu” – wprost do wielkiego finału.

Wielu z nas boi się starości. Współczesnym wzorem ideału jest młodość. Te grające w „siatkę” kobiety mogą zmienić nasze wyobrażenia i pozwolą zdać nam sobie sprawę, że  tylko ci, którzy potrafią cieszyć się życiem na stare lata, są szczęściarzami.


05_opartygirl

31 MAJA 2015     g. 19:00

PARTY GIRL

reż. Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis

Francja 2014
96 min.

Bilety: 6 zł – DKF, 8 zł – normalnył

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Wybrane festiwale i nagrody:

2014 – nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej dla reżyserów za odkrycie roku

2015 – nominacja do Cezarów za najlepszy film debiutancki i za montaż

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec oraz Filmoteki Narodowej.