W październiku oglądamy i rozmawiamy o relacjach, goszcząc Bartosza Dombrowskiego reżysera filmu dokumentalnego „6 Kroków”.


6 krokow

19 października  g. 19:00

6 KROKÓW

reżyseria: Bartosz Dombrowski
Polska 2013
81 min

Spotkanie autorskie z reżyserem. Wstęp wolny.

 

Film dokumentalny 6 kroków został zainspirowany teorią „sześciu stopni oddalenia” Stanleya Milgrama. Według tej teorii od dowolnej osoby na świecie dzieli nas zaledwie sześć kroków. Z takim założeniem twórcy filmu wyruszyli w podróż, szukając ogniw łączących losowo wybranych bohaterów: Martynę – punkrockową piosenkarkę z Warszawy i Marco Antonio – farmera z meksykańskiej wioski. Autorzy dokumentu, przemierzając kolejne kraje, spotykają się ze wskazywanymi osobami, nie wiedząc, czy uda im się znaleźć drogę do Marco Antonio. Towarzysząc bohaterom w codziennym życiu, poznają ich lepiej oraz stawiają pytania, których nie zadaje się sobie na co dzień czy wręcz unika. Rozmawiają o najważniejszych dla nich relacjach, ludziach i wartościach, pytają o ich potrzeby i marzenia. Podróż na trasie Polska-Meksyk staje się okazją do rozmowy, poznania i zrozumienia innych.

 

 

 

 

 

historie

26 października  g. 19:00

HISTORIE RODZINNE

reżyseria: Sarah Polley
Kanada 2012
108 min

Bilety: 8 zł – normalny, 6 zł DKF

 

„Historie rodzinne” w pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.

 

 

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec, Filmoteki Narodowej oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej