Nowy rok w DKFie zaczynamy 3 stycznia spotkaniem z Tomkiem Wasilewskim i „Płynącymi wieżowcami”.


płynące

3 stycznia  g. 19:00

PŁYNĄCE WIEŻOWCE

reż. Tomasz Wasilewski – po seansie spotkanie z reżyserem
Polska 2013
93 min

Bilety: 8 zł – normalny, członkowie DKF Metalowiec – wstęp bezpłatny

 

„PŁYNĄCE WIEŻOWCE” to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.

Główny bohater – Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie. Trenuje pływanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią wyraźnie komplikuje się…

 

 

 

w sypialni

19 stycznia  g. 19:00

W SYPIALNI

reż. Tomasz Wasilewski
Polska 2012
80  min

 

Czterdziestoletnia Edyta (Katarzyna Herman) przyjeżdża do Warszawy, by ukryć się przed rodziną. Samochód, który służy jej za dom i kilka sukienek to jedyne rzeczy, które ma ze sobą. Zmuszona brakiem pieniędzy, umawia się przez Internet z przypadkowymi mężczyznami. Podczas tych spotkań usypia ich środkami nasennymi, dzięki czemu może spędzić czas w ich mieszkaniu, korzystać z łazienki, kuchni i spokojnie przespać noc. W ten sposób poznaje młodszego od siebie Patryka (Tomasz Tyndyk). Spotkanie jednak wymyka się spod kontroli Edyty.