Przywilejem Dyskusyjnego Klubu Filmowego jest pokazywanie filmów trudnych, skłaniających do refleksji lub po prostu ciekawych, nowatorskich czy szokujących. Nasz widz myśli i oczekuje, że filmowa historia będzie dobrze opowiedziana i zagrana. Mamy nadzieję, że styczniowe propozycje właśnie takie będą. Przed Wami „Stare grzechy mają długie cienie” oraz „Tajemnice Bridgend”

17 stycznia g. 19.00

STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE

reż. Alberto Rodriguez

prod. Hiszpania 2014
czas trwania: 105 min.

Jest rok 1980. Na południe Hiszpanii zostaje wysłanych dwóch detektywów z Madrytu, aby przeprowadzili śledztwo w sprawie zaginięcia dwóch nastolatek. Szybko okazuje się, że dziewczęta nie żyją, a przed śmiercią zostały zgwałcone, torturowane i że w przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń.

Film obsypany nagrodami. Klimatem przypomina niedawno powstały amerykański serial True Detective. Fani tej serii nie powinni sobie odpuścić tego seansu.

 

01-tajemnice-bridgend-plakat

31 stycznia g. 19:00

TAJEMNICE BRIDGEND

reż. Jeppe Ronde

prod. Dania, USA, Wielka Brytania 2015
czas trwania : 95 min.

Pełnometrażowy debiut fabularny nagradzanego dokumentalisty Jeppe Rønde’ego jest zainspirowany autentyczną historią. W ciągu pięciu lat, od 2007 do 2012 roku, blisko osiemdziesiąt osób, głównie nastolatków, popełniło samobójstwo w małym walijskim mieście Bridgend.

Jest to mocne kino, które unika prostych odpowiedzi. „Tajemnice Bridgend” zapadają w pamięć na długo, także dlatego, że to widz musi dopisać zakończenie.

 

Kino Galaktyka, Al. Niepodległości 7, Mielec, mała sala

Bilety: 6 zł – członkowie DKF z ważną legitymacją, 8 zł – normalny.

Przed seansami będzie można opłacić członkostwo 5 zł na sezon 2015/2016 w DKF Metalowiec lub zapisać się do klubu.

Znajdź nas na facebook.com/jartemielec

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec