Zapraszamy w sobotę, 13 września, o godz. 20, do Night Clubu w Hotelu Polskim, na drugi oficjalny w Mielcu – slam poetycki. Impreza odbędzie się w ramach 9. edycji projektu M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce. Wstęp wolny.

Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność. Zestawienie słów „slam poetycki” określa imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów.

Można jeszcze, do 7 września, zapisywać się na bezpłatne warsztaty slamu poetyckiego, które poprowadzi Wojciech Cichoń – slamer i poeta z Warszawy. Uczestnicy będą ćwiczyć kreatywne pisanie, pracę przy mikrofonie oraz jak zdobyć sympatię publiczności podczas występu na slamie. Warsztaty odbędą się 12 i 13 września w siedzibie Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE przy ul. Chałubińskiego 6, na osiedlu Szafera, budynek przychodni lekarskiej. W piątek od godz. 16 do 20, a w sobotę od godz. 10 do 14. Na warsztaty zapisywać się można poprzez formularz na stronie internetowej www.m4.mielec.pl w zakładce „warsztaty”.

W sobotę w Night Clubie na scenie zaprezentują się uczestnicy warsztatów M4 ze slamu. Ale nie tylko. Scena jest otwarta. Jeśli KTOŚ /poeta, slamer/ nie brał udziału w warsztatach, a chciałby zaprezentować swoją twórczość przed publicznością, wystarczy, że zgłosi taką chęć tuż przed rozpoczęciem wydarzenia u organizatorów. Można to zrobić też wcześniej mailowo: wawerzbyszek@gmail.com

Inicjatywa M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce – RELACJE, IX edycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego, Gminy Miejskiej Mielec oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE pozyskanych z 1% podatku.

slam2_plakat