Zapraszamy wszystkich fanów kina klasy B na pokaz filmowy w jakości VHS. Przygotujcie się na rękę, nogę i mózg na ścianie.

Salwy śmiechu wywołają: keczup w roli krwi, wywalone gały i potworny krzyk oraz sceny tak bardzo złe, że aż chce się zostać w kinie. Na ekranie zombiaki, małposzczury, mutanty i potwory.

Startujemy o 18:00 w piwnicy przychodni na ul. Chałubińskiego 6!

W programie:

zle-filmy2

18:00 „Martwica mózgu” („Braindead”), reż. Peter Jackson, Nowa Zelandia, 1992, 1 godz. 44 min. 

Dawno temu ogromne szczury z rozbitego statku nawiedziły Wyspę Czaszek, gwałcąc żyjące na niej małpy. Tak powstał niezwykle groźny i krwiożerczy gatunek – małposzczur, którego ukąszenie powoduje martwicę mózgu.

Pewnego dnia ekspedycja naukowa, ku niezadowoleniu tubylców, wykrada jednego osobnika z wyspy. Nieświadomi zagrożenia pracownicy zoo zamykają go w klatce obok innych zwierząt. Tymczasem córka właścicieli sklepu – Paquita Maria Sanchez (Diana Peñalver), zakochuje się w młodym, niezdarnym Lionelu (Timothy Balme). Chłopak znajduje się pod silnym wpływem konserwatywnej matki (Elizabeth Moody), która za wszelką cenę pragnie nie dopuścić go do związku z kobietą. Wkrótce odkrywa tajemnicę syna i śledzi zakochaną parę. Trafia do zoo, gdzie zostaje ugryziona przez małposzczura. Zapada na dziwną chorobę, umiera i powstaje jako żądny ludzkiego mięsa zombie. W ten sposób rozpętane zostaje piekło.

zle

20:00 „Toksyczny mściciel” („The Toxic Avenger”), reż. Michael Herz, Lloyd Kaufman, USA, 1984, 1 godz. 27 min.

Najsłynniejszy film zrealizowany przez Trome. Bohaterem jest Melvin – „paker” z New Jersey. Pewnego dnia uciekając przed Slugiem i Bozo Melvin wpadł do kadzi z odpadami toksycznymi. Nasz bohater zmutował i jako tytułowy „Toxic Avenger” wypowiedział wojnę przestępcom.

 

 

 

 

21:45 „Zniszczenie mózgu” („Brain Damage”), reż. Frank Henenlotter, USA, 1988, 1 godz. 24 min.

zle-filmy3

Opowieść o młodym chłopaku o imieniu Brian, który wchodzi w pewien układ z dziwnym stworzeniem nazywającym się Aylmer. Istota ta w zamian za polepszenie życia chłopaka, staje się jego nierozłącznym towarzyszem. Młodzieniec szybko zaczyna żałować swojej decyzji. Okazuje się, że Aylmer zaczyna przejmować kontrolę nad jego ciałem, popychając je do wielu bardzo nietypowych zachowań oraz przestępstw.

 

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miejską Mielec.

 

zle-filmy-pazdziernik-2015