JARTE zaprasza do udziału w warsztatach, które będą prowadzone przez fotografa, laureata World Press Photo – Tomasza Wiecha.


Jeżeli jesteś osobą fotografującą, chcesz poznać opinię wybitnego fotografa na temat Twoich zdjęć,  zastanowić się wspólnie z nim w jakim kierunku powinieneś szukać swojego głosu w fotografii, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

Gdzie i kiedy?

Dwudniowe zajęcia odbędą się w Mielcu w dniach 29-30 czerwca 2013 (sobota-niedziela). Niewielka ilość uczestników pozwoli na indywidualny kontakt i konsultacje z prowadzącym. W programie warsztatów jest zarówno teoretyczny wykład o fotografii dokumentalnej  jak i praktyczna  realizacja własnego, krótkiego materiału fotograficznego.

Co zrobić żeby wziąć udział w warsztatach?

  • Wyślij email ze zgłoszeniem na adres: alex.gladysz@gmail.com do 25 czerwca 2013
  • W zgłoszeniu podaj swoje imię i nazwisko oraz załącz 5-10 swoich zdjęć w formacie jpg (każde zdjęcie do 500 kB)
  • Trzy najbardziej interesujące portfolia wybrane przez prowadzącego będą premiowane nieodpłatnym uczestnictwem w warsztatach
  • Koszt udziału w warsztatach to 50 zł (2 dni po 8 godzin).

 

 

Tomasz Wiech – Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. W latach 2004 – 2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody w konkursie World Press Photo w 2009 r. Jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award 2011 oraz Magnum Expression Award 2011. W 2012 wydał książkę fotograficzną „Polska. W poszukiwaniu diamentów”. Jego zdjęcia pokazywane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi, Portugalii.