Bardzo nam przykro, ale ze względu na paskudną aurę musimy przełożyć dzisiejszą Grę Miejską. Spalilibyśmy się ze wstydu, gdyby deszcz zniszczył piękne kostiumy wypożyczone ze Spółdzielczego Dom Kultury.

Zapraszamy do zabawy w przyszłą sobotę, 19.12. o godzinie 13:00.

gra-odwolujemy

Bohaterowie zimowych bajek i baśni wydostali się z kart książek i przeniknęli do naszego świata. Dokładniej rzecz ujmując – do Mielca.  Niektórzy z ciekawością przyglądają się mieszkańcom, inni nie kryją irytacji z powodu sytuacji, w której się znaleźli…

Na jedną godzinę Mielec zamieni się w gigantyczną planszę do gry. Bajkowe postaci będą krążyć po ulicach i zakamarkach naszego miasta. Uczestnicy zabawy otrzymają karty gry z podpowiedziami – zagadkami,  gdzie można znaleźć poszczególnych bohaterów i co należy od nich uzyskać. Będą mieć na to godzinę i ani  minuty więcej.  Po tym czasie postaci wrócą do swoich światów, a organizatorzy przestaną zbierać wypełnione karty.

Ważne jest zdobycie jak największej liczby punktów, ale liczy się też czas i strategia – czasami lepiej zrezygnować z jednego punktu, żeby nie stracić szansy na punktualne zakończenie gry. Spóźnialscy  wypadają z rozgrywki…   Przede wszystkim jednak liczy się dobra zabawa, o czym na pewno pamiętają uczestnicy poprzednich edycji Mieleckiej Gry Miejskiej.

13 GRUDNIA, GODZ. 12.00

Spotykamy się na placu AK naprzeciwko Domu Kultury. Wypatrujcie – a jakże – Świętego Mikołaja. Rozglądajcie się uważnie, bo może nieco odstawać od naszych wyobrażeń jowialnego brodacza z brzuszkiem i czerwonym kubrakiem J

Po rozdaniu kart gracze będą mieć jeszcze kilkanaście minut na przeczytanie zadań i opracowanie strategii. To także szansa dla spóźnialskich, którzy mogą odebrać karty, ale będą musieli improwizować. Po haśle „Start!” ruszamy na poszukiwania bohaterów baśni, by po godzinie znów spotkać się w wyznaczonym miejscu.

 

Kilka wskazówek praktycznych:

  • Weźcie komórki lub aparaty fotograficzne – to ważne – jedno z zadań będzie wymagało posiadania takiego sprzętu!
  • Weźcie coś do pisania – ołówki lub długopisy są potrzebne do wypełniania kart.
  • Ubierzcie wygodne buty – na pewno trzeba będzie biegać lub szybko chodzić, żeby zdążyć z wszystkimi zadaniami.
  • Jeśli gracie zespołowo, bądźcie uczciwi wobec osób startujących w pojedynkę i nie rozdzielajcie się. Na pewno przyspieszyłoby Wam to grę, ale niech wszyscy mają równe szanse!
  • Można startować w pojedynkę, ale jeśli wolicie działać zespołowo, dopuszczamy też grupy dwu i trzyosobowe.
  • Nie wolno poruszać się rowerem

 

Bawcie się dobrze!

zapraszamy-wydarzenie-gra_miejska2