Rozpoczynamy drugi cykl warsztatów i seminariów, w którym wspólnie przyglądniemy się różnego rodzaju dokumentom z przeszłości i spróbujemy z nich odczytać historie.

Zapisy do udziału w projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” trwają. Zapraszamy osoby w wieku od 17 do 107 lat.

ZGŁOŚ SIĘ: wypełnij formularz, rozmawiaj, twórz i działaj

Udział jest bezpłatny. Można przyjść na jedno lub więcej spotkań.
Liczba uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

WARSZTAT „POSZUKIWANIE ŹRÓDEŁ HISTORII”

Warsztat przygotuje Was do badania źródeł historii. Poznacie różne źródła historii: różnego rodzaju legitymacje, dokumenty tożsamości, książeczki wojskowe, dyplomy czy listy. Przeanalizujecie ich przydatność w opisywaniu historii. Nauczycie się rozczytywać treść źródeł. Zanurzycie się również w Internecie w poszukiwaniu źródeł historii.

SEMINARIA „ŹRÓDŁA PRZYWRACANIA PAMIĘCI, ŹRÓDŁA OPOWIADANIA HISTORII”

W tych spotkania to Wy samodzielnie będziecie opracowywać przyniesione źródła historii: własne, rodzinne albo te zebrane od mielczan. Będziemy zachęcać Was do twórczego i kreatywnego wykorzystania posiadanych dokumentów. Prace trafią na wystawę, którą stworzymy razem z Wami w październiku i otworzymy wspólnie w listopadzie w Galerii JARTE w Mielcu. Prace będziemy prezentować także na stronie www oraz w mediach społecznościowych.

HARMONOGRAM

WARSZTATY
30 lipca, g. 17:30 – 19:30
6 sierpnia, g. 17:30 – 19:30
SEMINARIA
19 sierpnia, g. 17:30 – 20:30
26 sierpnia, g. 17:30 – 20:3o
Fot. StudioFILMLOVE. Kinga Bielec na warsztatach w Cricotece, 2017r.

Fot. StudioFILMLOVE. Kinga Bielec na warsztatach w Cricotece, 2017r.

Cykl „Źródła historii” poprowadzi Kinga Bielec, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury w zakresie sztuk wizualnych, fotografka. Interesuje się opowiadaniem historii za pomocą łączenia różnych mediów, lubi archiwa domowe i pobudzanie innych do twórczej kreatywności.

 

 

 

 

Poczytaj o projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy”
– trwa również nabór do wolontariatu.

Projekt „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Goethe Institut w Krakowie, Gminy Miejskiej Mielec  oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

Partnerami medialnymi są: TVP Rzeszów, Radio Leliwa, Polskie Radio Rzeszów, hej.mielec.pl, Tygodnik Regionalny KORSO oraz korso.pl.

znajdz-miejsca-nieoczywiste-jarte-2019

Informacje o wydarzeniach i szczegółach projektu publikujemy na naszej stronie oraz na profilu Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE na facebooku. Powstał też profil na Instagramie jarteorg, na którym obejrzycie przebieg działań w projekcie i prace uczestników.